Kolfbanen in de 17e – 21e eeuw

>Al heel wat jaren was Dirk Spijker bezig met onderzoek naar waar ooit kolfbanen zijn geweest. In alle provincies is gekolfd en totaal zijn er 1306 banen opgespoord. De oudste baan is in 1654 gevonden in Wassenaar. Deze inventarisatie, met vele kranten vermeldingen en een toegevoegde kolfencyclopedie, zijn nu samengevat in een boek “Kolfbanen in de 17e – 21e eeuw”. Het is inmiddels in meerdere archieven opgenomen en uiteraard ook in het Westfries Archief. Dit boek van 310 pagina’s is te lezen en te downloaden op;

Geschiedenis – KOLFBANEN

3 gedachten over “Kolfbanen in de 17e – 21e eeuw”

  1. Herman Ligthart van de Vier Eenen

    Dirk bedankt met het vele werk voor een mooi boek.

    Ik staat er versteld van, wat een uitzoeker rij het is geweest.
    De bond mag er trots op zijn op zo’n lid.
    Gefeliciteerd met dit prachtige boek, is het ergens te koop.

  2. Woh…Dirk
    wat een mooi 😀 overzicht over het hoe en wat van onze kolfsport. Met herkenbare en ook interessante wetenswaardigheden die verhelderend zijn, over hoe het een en ander is ontstaan.
    Zoals bv. dat er eerst 8-tallen wedstrijden waren en nu 6-tallen wedstrijden zijn.
    Het boek heb ik uiteraard nog niet uit😊 maar is zeker heel interessant 🧐 om in rond te snuffelen als je onze sport beoefend.
    Met al deze gegevens en de wetenschap dat er al zoveel ‘vrijwilligers’ zich hebben ingezet voor onze sport, moeten we ons best blijven doen om dé kolfsport voor de toekomst te behouden!

    Sportieve groet,
    Ina Jong

  3. Bert Commandeur

    Namens de pr commissie hartelijk bedankt Dirk, wat een werk moet dit geweest zijn!
    De kolfbond mag trots op jou zijn dat je dit uitgezocht en gebundeld hebt.
    Gefeliciteerd met dit prachtige boek.

Reacties zijn gesloten.