In januari van dit jaar boden de heren van Kolf societeit TOGIDO Wormer de dames van “De Moriaan” nog onderdak in hun vereniging. Na 150 jaar als Heren societeit te hebben gefunctioneerd bestaat de vereniging sinds januari 2023 uit zowel heren als dames. Onderlinge wedstrijden worden nu dus ook samen gespeeld en dat hebben de heren geweten! De eerste grote onderlinge wedstrijd om de mooie Molenbeker werd op magistrale wijze gewonnen door Gerda Jonker. Zij troefde alle mannen af. Zelfs Maarten van Zaanen (onze enige Superklas speler) was een maatje te klein voor Gerda. Na 5 slagen stond Maarten nog fier aan kop met 52 punten op de hielen gevolgd door Piet Groot, Mark Aberkrom, Fennechien Foeken en Gerda (allen met 51 punten). In de tweede 5 slagen legde Gerda de basis voor de overwinning. Zij sloeg er 51 punten bij en kwam op 102 punten. Alleen Mark kon haar volgen en sloeg er ook 51 punten bij en kwam ook op 102 punten. George Beumer werd keurig derde met 94 punten. Een barrage moest uitkomst brengen wie de winnaar zou worden. Gerda maakte korte metten met Mark en kwam als winnaar uit deze strijd (26 versus 25 punten).
De heren van TOGIDO Wormer denken nog met weemoed terug aan de goede oude tijd dat zij onderling konden spelen om de mooie bekers bij de clubwedstrijden. Gerda mag de mooie Molenbeker een heel jaar in haar bezit houden. Haar naam wordt als eerste vrouw op de beker vastgelegd.
De heren zijn gewaarschuwd en moeten hun spel verbeteren om een kans te maken om de andere bekers te winnen. Gerda (en de andere dames) zijn al gereed om te excelleren bij de komende wedstrijden.


Memorabele avond met een winnares!!!